Mgr Leszek Jaroszewski 

Jestem dyplomowanym PSYCHOTERAPEUTĄ, a także PSYCHOLOGIEM o specjalnościach: Psychologia Kliniczna oraz Psychologia Zarządzania. Ukończyłem 4 letnie, specjalistyczne szkolenie podyplomowe w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej oraz 2 letni proces szkoleniowy „self-experience”. Systematycznie rozwijam swoje kompetencje w zakresie diagnostyki psychologicznej oraz seksuologii poprzez studia podyplomowe, szkolenia i konferencje tematyczne. Jestem Członkiem  Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Kilkunastoletnie doświadczenie w pracy psychoterapeuty, zdobywałem między innymi na Oddziale Psychiatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, w Ośrodku Wsparcia dla Kobiet w Zabrzu oraz w Gabinecie Terapii Indywidualnej w Pułtusku. 

W roku 2008 utworzyłem Bytomskie Centrum Psychoterapii Gabinet ARCHE jako odpowiedź na potrzebę świadczenia profesjonalnej pomocy psychologicznej, gdzie Pacjent prócz psychoterapii indywidualnej, psychoterapii partnerskiej oraz konsultacji psychologicznych, w razie potrzeby, uzyskać może wsparcie współpracujących z gabinetem specjalistów: lekarzy psychiatrów, neurologa, prawnika, doradcy zawodowego oraz pedagoga. 

Pracuję głównie w oparciu o terapię w nurcie psychodynamicznym, wykorzystując także pozostałe podejścia terapeutyczne, dostosowując metody do indywidualnych potrzeb pacjenta. Moją pracę poddaję regularnej superwizji, co oznacza, że oceniana jest trafności diagnozy oraz postępowania terapeutycznego. Jestem także wsparciem dla innych Psychoterapeutów i Psychologów, udzielając konsultacji oraz prowadząc praktyki.  

Uważam, że doświadczenie i szeroka wiedza oraz zaangażowanie Psychoterapeuty to najważniejsze elementy skutecznej terapii i niesienia pomocy Pacjentowi. Istotne jest także przestrzeganie zapisów Kodeksu Etyki Psychoterapeuty oraz zapewnienie bezpieczeństwa i  poufności relacji terapeutycznej.  

Jestem gościem audycji radiowych i telewizyjnych ( TVS, TVN, Radio Em, Radio Silesia, Radio Piekary) Prowadzę wykłady na temat pomocy psychologicznej oraz promocji zdrowia psychicznego (m in. Forum Kobiet, Akademia Rozwoju Osobistego). Jestem prelegentem konferencji organizowanych pod patronatem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Publikacje

mgr Małgorzata Madeja-Bombała

Mgr psychologii, mgr prawa. Psychoterapeutka. Ukończyła szereg kursów w Polskim Instytucie Ericksonowskim i w Polskim Stowarzyszeniu Terapii Behawioralnej w Krakowie. W 2009r. ukończyła kurs podstawowy Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Tam też superwizuje swoją pracę. Posiada kilkuletnie doświadczenie w terapii osób dorosłych i pracy z dziećmi, również niepełnosprawnymi. Obecnie zajmuje się indywidualną terapią psychodynamiczną osób dorosłych, terapią małżeńską, poradnictwem i wsparciem rodzinnym, doradztwem prawny.

Mgr Marzena Barylska

  • Terapeuta Par ( terapia prowadzona wspólnie z mgr Leszkiem Jaroszewskim) 
  • Psycholog o specjalności Psychologia Kliniczna i Osobowości
  • Psycholog Zarządzania
  • Trener, Doradca zawodowy, Praktyk biznesu

W Gabinecie ARCHE współprowadzę terapię par. Moim szczególnym obszarem zainteresowania jest sfera związana z relacjami pomiędzy małżonkami/partnerami. Uważam, że ważnym elementem są także problemy związane ze sferą intymną. Stale rozwijam swoje kompetencje w tym zakresie poprzez studia podyplomowe, między innymi na kierunku Seksuologia Kliniczna. 

Prowadzę także doradztwo zawodowe, wykorzystując swoje blisko 20 letnie doświadczenie, które związane jest z zarządzaniem dużymi zespołami sprzedażowymi oraz rekrutacją pracowników. Dlatego podczas pracy z Klientami opieram się przede wszystkim na praktyce, nie tylko na teorii. 

Często podczas indywidualnego procesu terapeutycznego, gdzie modyfikacji podlega nasze odczuwanie i patrzenie na świat, kolejnym krokiem okazuje się konieczność zmian w obszarze zawodowym. Jeśli zastanawiasz się jaką drogę zawodową wybrać, jak przezwyciężyć problemy w pracy, czy też jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, po prostu spotkajmy się na konsultacjach. 

lek. med. Elżbieta Smętek

Link: Psychiatra Bytom 

lek. med Ewa Leśniak

Link: Psychiatra Tarnowskie Góry

Marta Franielczyk. Adwokat.

Specjalizacje:, prawo cywilne, prawo karne, prawo rodzinne,  prawo spółek handlowych

W roku 2006r. ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w 2011 roku wpisana na listę adwokatów Okręgowej Izby Adwokackiej w Katowicach. 

Partner w Kancelarii : Adwokaci Janota, Franielczyk, Kowalczyk, Moćko. 

Masz Pytanie / Potrzebujesz pomocy ? Skontaktuj się z nami